Domy Żoliborz

Najmniejszą dzielnicą Warszawy, pod względem powierzchni, jest Żoliborz.

Żoliborz kryje w sobie mnóstwo uroku i obecnie jest postrzegany jako bardzo dobra lokalizacja na zakup nieruchomości takiej jak duży apartament czy dom.
Dzielnica ta dzieli się na rejony Marymont-Potok, Stary Żoliborz i Sady Żoliborskie. Stała się częścią Warszawy w XIX wieku, kiedy to powstała na tym terenie Cytadela.

Żoliborz posiada dobrze funkcjonującą sieć linii tramwajowych, które w bliskiej perspektywie mają być rozbudowane.

Przebiega tędy linia metra z dwiema stacjami (Plac Wilsona i Marymont). Z tego powodu wielu młodych ludzi dojeżdżających do pracy postanowiło nabyć tutaj mieszkanie czy dom. Żoliborz jest świetnie dostosowany dla mieszkańców żyjących w biegu, ale pragnących odpoczynku i spokoju we własnym domu, a sąsiedztwo Śródmieścia, dla osób pracujących w centrum miasta, czyni z niego pożądaną lokalizację.

Żoliborz słynie z ilości zieleni i parków. Jednym z najbardziej znanych jest park przy Cytadeli ze swym delikatnym, wręcz sentymentalnym klimatem oraz Kępa Potocka – idealna dla zwolenników aktywnego wypoczynku.

Jeśli planujesz kupić lub wynająć dom, Żoliborz jest lokalizacją doskonałą. Warto zwrócić uwagę na ilość dobrze prosperujących kawiarni i restauracji, w których serwuje się specjały kuchni z różnych stron świata oraz wegetariańskie lunche. Zwolennicy zabytków oraz urokliwych i klimatycznych miejsc mogą oddać się tu wielogodzinnym spacerom po historycznych miejscach.

Media społecznościowe
Aktualne oferty
Apartament Modern Style Stary Mokotów
Topowy apartament przy Trakcie Królewskim
Apartament Górny Mokotów przy Parku Morskie Oko