Domy Saska kępa

Saska Kępa, obecnie wchodząca w skład Pragi Południe, uważana jest za jedną z najpiękniejszych części Warszawy.

Miejsce magiczne, które posiada bogatą historię, przyciąga artystów oraz ludzi zmęczonych zgiełkiem wielkiego miasta. Najbardziej rozpoznawalnym punktem Saskiej Kępy jest ulica Francuska, gdzie nadal prosperują tradycyjne zakłady rzemieślnicze. Różni się ona od typowych warszawskich ulic. Niska zabudowa sprawia wrażenie kameralnej, a liczne kawiarenki z wystawionymi ogródkami, umiejscowione w parterach domów, przywodzą na myśl klimatyczne, francuskie miasteczka.

Może kupić tutaj dom?
Saska Kępa, która w latach międzywojennych uważana była za luksusową część miasta, do dzisiaj kojarzona jest w wytwornymi willami z tamtego okresu. Lata dwudzieste i architektura modernistyczna były dla Saskiej Kępy przełomowe.

Powstały tutaj również bloki mieszkalne lecz nie zdominowały subtelnej i klimatycznej architektury przedwojennej.

Bez względu na to czy celem poszukiwań nieruchomości jest apartament czy dom, Saska Kępa posiada wiele udogodnień dla rodzin oraz ludzi młodych, pragnących bogatego kulturowo życia. Niezaprzeczalną zaletą okolicy jest doskonała komunikacja z sąsiadującymi częściami miasta. Ważnym atutem są także liczne szkoły, obiekty sportowe i uczelnia wyższa.

Media społecznościowe
Aktualne oferty
Działka na Sadybie
Mieszkanie w kamienicy z windą. Cisza, METRO!
Mieszkanie z widokiem na Park. Metro!