Blog

Mieszkania przy metrze Warszawa

Każdego roku do Warszawy przybywa mnóstwo osób z kraju i zza granicy. Jedni widzą w Warszawie lepsze perspektywy rozwoju i liczą na znacznie lepsze wykształcenie, dzięki któremu szybko znajdą tutaj dobrą pracę. Inni przyjeżdżają do Warszawy w celu znalezienia lepszej posady, mają tu bowiem znacznie większe szanse na rozwój kariery zawodowej. W każdym przypadku, przyjezdni stają przed koniecznością znalezienia mieszkania. Dla takich osób najlepszą opcją będą mieszkania przy metrze. Warszawa jest dość rozległym miastem i mocno zaludnionym, w związku z tym znacznie łatwiej dojeżdżać do pracy komunikacją miejską.

Czytaj więcej

Apartamenty z basenem Warszawa

Warszawa od wielu lat dynamicznie się rozwija. Własny dom lub apartament z basenem w Warszawie jest dla wielu Polaków spełnieniem marzeń.

Czytaj więcej

Domy Ursynów

Najbardziej wysunięta na południe dzielnica Warszawy to Ursynów. W XVIII wieku, na tych terenach powstał zespół pałacowy, który ostatecznie kupił Julian Ursyn Niemcewicz, dzięki któremu dzielnica zyskała swoją nazwę.

Czytaj więcej

Domy Saska kępa

Saska Kępa, obecnie wchodząca w skład Pragi Południe, uważana jest za jedną z najpiękniejszych części Warszawy. Miejsce magiczne, które posiada bogatą historię, przyciąga artystów oraz ludzi zmęczonych zgiełkiem wielkiego miasta. Najbardziej rozpoznawalnym punktem Saskiej Kępy jest ulica Francuska, gdzie nadal prosperują tradycyjne zakłady rzemieślnicze. Różni się ona od typowych warszawskich ulic. Niska zabudowa sprawia wrażenie kameralnej, a liczne kawiarenki z wystawionymi ogródkami, umiejscowione w parterach domów, przywodzą na myśl klimatyczne, francuskie miasteczka.

Czytaj więcej

Domy Żoliborz

Najmniejszą dzielnicą Warszawy, pod względem powierzchni, jest Żoliborz. Dzielnica ta dzieli się na rejony Marymont-Potok, Stary Żoliborz i Sady Żoliborskie. Stała się częścią Warszawy w XIX wieku, kiedy to powstała na tym terenie Cytadela.

Czytaj więcej

Domy Sadyba

Sadyba - nazwa pochodzi od utworzonej w 1923 roku spółdzielni oficerskiej, która wybudowała na tych terenach domy dla oficerów. W pobliżu, również w latach dwudziestych, powstało osiedle willowe Miasto Ogród Czerniaków, dla wysokiej kadry urzędniczej. Wzorowane było na angielskich miastach-ogrodach. Dzisiaj nazwę Sadyba stosuje się zamiennie dla obydwu miejsc.

Czytaj więcej

Domy Bielany

Bielany to dzielnica znana ze swych udogodnień dla rodzin z dziećmi i właśnie tacy Klienci mają możliwość stworzyć tutaj swój prawdziwy dom. Bielany to parki i tereny zielone, takie jak stawy Brustmana czy Las Bielański, które sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu po pracy. Bielany słyną także z wielu zabytków, takich jak Pałac Brühla czy wzniesiony na terenach rezerwatu, zespół klasztorny Kamedułów.

Czytaj więcej

Domy Konstancin

Konstancin wyróżnia się na tle innych podwarszawskich miejscowości. Bliskość przyrody, malownicze tereny, złoża solanki nadają uzdrowiskowy charakter tej miejscowości. Decydując się na inwestycję w zakup nieruchomości, oprócz jej ceny, zwracamy uwagę na sąsiedztwo, bezpieczeństwo, dostęp do podstawowych punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz komunikację. Są to czynniki, które często przesądzają o tym, jak będzie wyglądał nasz dom. Konstancin spełnia wszystkie warunki idealnej lokalizacji.

Czytaj więcej

Mieszkania, domy Mokotów

Bez względu na to, czy interesuje Państwa mieszkanie czy dom, Mokotów jest częścią Warszawy, która zapewni Państwu wszelkie wygody, takie jak dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, różne punkty usługowe, bliskość najlepszych uczelni, wielu szkół i przedszkoli.

Czytaj więcej

Domy Wilanów

Wilanów to jedna z najstarszych części Warszawy, która niegdyś nosiła nazwę Milanów lub Milanowo. Już w Średniowieczu pojawiają się pierwsze zapiski o Milanowie. Na tych terenach Jan III Sobieski postanowił wybudować swoją rezydencję, która ukończona została pod koniec XVII wieku. Rozbudowywana przez kolejne lata stała się dumą i wizytówką Wilanowa.

Czytaj więcej