Domy Żoliborz

Najmniejszą dzielnicą Warszawy, pod względem powierzchni, jest Żoliborz.

Żoliborz kryje w sobie mnóstwo uroku i obecnie jest postrzegany jako bardzo dobra lokalizacja na zakup nieruchomości takiej jak duży apartament czy dom.
Dzielnica ta dzieli się na rejony Marymont-Potok, Stary Żoliborz i Sady Żoliborskie. Stała się częścią Warszawy w XIX wieku, kiedy to powstała na tym terenie Cytadela.

Żoliborz posiada dobrze funkcjonującą sieć linii tramwajowych, które w bliskiej perspektywie mają być rozbudowane.

Przebiega tędy linia metra z dwiema stacjami (Plac Wilsona i Marymont). Z tego powodu wielu młodych ludzi dojeżdżających do pracy postanowiło nabyć tutaj mieszkanie czy dom. Żoliborz jest świetnie dostosowany dla mieszkańców żyjących w biegu, ale pragnących odpoczynku i spokoju we własnym domu, a sąsiedztwo Śródmieścia, dla osób pracujących w centrum miasta, czyni z niego pożądaną lokalizację.

Żoliborz słynie z ilości zieleni i parków. Jednym z najbardziej znanych jest park przy Cytadeli ze swym delikatnym, wręcz sentymentalnym klimatem oraz Kępa Potocka – idealna dla zwolenników aktywnego wypoczynku.

Jeśli planujesz kupić lub wynająć dom, Żoliborz jest lokalizacją doskonałą. Warto zwrócić uwagę na ilość dobrze prosperujących kawiarni i restauracji, w których serwuje się specjały kuchni z różnych stron świata oraz wegetariańskie lunche. Zwolennicy zabytków oraz urokliwych i klimatycznych miejsc mogą oddać się tu wielogodzinnym spacerom po historycznych miejscach.

Media społecznościowe
Aktualne oferty
Działka na Sadybie
Mieszkanie w kamienicy z windą. Cisza, METRO!
Mieszkanie z widokiem na Park. Metro!